Samsung Galaxy S I9000 Orjinal Turkcell Rom 2.3.3 Gingerbread

Samsung Galaxy S I9000 Orjinal Turkcell Rom 2.3.3 Kurulumu

2011 Mayıs Ayından beri Odin den yüklenebilir Samsung Galaxy S I9000  için Orjinal Turkcell Rom Kurulumunu anlatacağım size.  Bir çoğumuzun bildiği üzere cihazınızda herhangi bir sorun ortaya çıktığında garantiye gönderebilmek için telefonuzda orjinal rom yüklü olması gerekli aksi halde telefonuz garanti dışında kalacaktır. Daha önceden farklı custom romlar kurmuş olabilirsiniz telefonuza ve donanımsal bir sorunla karşılaştınız ve garantiye göndermeniz gerekli hiç telaş etmeyin size anlatacağım yolları izleyerek telefonuzu ilk orjinal rom çevirip gönül rahatlığıyla garantiye yollayabilirsiniz. Yükleyeceğiniz rom Android 2.3.3 Gingerbread ülkemizde yayınlanan orjinal Turkcell rom dur.

 

Gerekli Olan Dosyalar.

Turkcell 2.3.3 Rom

Odin

512 PIT

Kurulumu yapabilmek için bu dosyaları indirmeniz gerekli, indirdiğiniz dosyaları zipten çıkarıyoruz I9000JVJV9_TRCJV5_JXJV6 adındaki klasörü zipten çıkarıca karşınıza .tar uzantılı bir dosya çıkacaktır bu bizim rom dosyamız olacak.

Birinci işlem olarak kapalı durumdaki Samsung Galaxy S I9000 telefonumuzu Download Mode almamız gerekli bunu ise “Ses kısma Tuşu, Telefonu kapatma tuşu (Power) ve Home Tuşuna aynı anda basarak bir süre beklediğinizde karşınıza aşağıdaki resim gibi bir ekran gelecektir.

Telefonumuzu Donwloading Mode aldıktan sonra Usb kablosu ile bilgisayar bağlıyoruz burası çok önemli bundan sonraki işlemleri yaparken her ne olursa olsun kablonun telefondan çıkmaması gerekli onun için sağlıklı bir şekilde bağlantınızı sağladığınızdan emin olun.

Downloading modundaki telefonumuzu Odin e başarı bir şekilde bağladıktan sonra indirmiş olduğumuz klasörün içindeki dosyaları odin de seçme işlemi geçiyoruz .

Bu seçme işlemi önemli arkadaş mesala benim kullanıdığım Android sürümü 2.3.6 sürümü yani Gingerbread benim romda bulunmakta ama garantiye gönderme ihtiyarcı gerektiğinde orjinal rom dönme ihtiyarcı duydum bunun için 2.3.3 Turkcell rom yüklemem gerekli. Telefonumda 2.3.X romlardan birine sahip olduğu için Odin deki re-partition seçeneğini işaretlemiyorum. Eğer Telefonumda 2.1. veya 2.3 bir sürüm olsaydı ve 2.3.3 yükseltmek istiyor olsam re-partition seçeneğini işaretliyor olacaktım buraya dikkat edin. Odin den re-partition seçeneğini kurulu olan rom a göre ayarladıktan sonra PIT dosyasını indirmiş olduğunuz 512 PIT seçiyorsunuz ve son olarakta PDA bölümüne  zipten çıkardığınız JV9_JV5_JV6.tar dosyasını seçiyoruz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra yükleme işlemine başlayabiliriz. “START” başlayıp orjinal rom yüklenmesini bekleyiniz yüklenme işlemi bitince telefonuz kendini kapatıp açacaktır bu işlem yapılırken USB kablosunu çıkarmayız.

İşlemleri yaptıktan sonra açılma işlemi gerçekleşecek ama başarılı olamayabilir telefonuz rahat olun son bir işlem ile bunuda halledecez telefonuzu kapatın ve telefonumuz kapandıktan sonra Ses açma tuşu, Power kapama duşu ve Home tuşuna basarak telefonumuzu Recovery Modu nda açıyoruz. Wipe data/factory reset  seçeneğini home tuşuna basarak seçiyorsunuz ve gelen ekranda “delete all user” seçiyorsunuz işlemler bitince Wipe cache partition seçip telefonumun kapatılıp açılması için reboot system now seçiyoruz.

Bu işlemleri sırası ile doğru yaptıysanız herhangi bir sorunla karşılaşmadan Samsung Galaxy S I9000 Orjinal Turkcell Rom 2.3.3 kurmuş olmanız gerekli. Gönül rahatlığıyla garantiye yollayabilirsiniz.

ARKADAŞLAR O KADAR EMEK VEREREK YAZDIĞIM KONUDAN YARARLANAN ARKADAŞLAR YORUM YAZARSA SEVİNİRİM AYNI ŞEKİLDE SORUN YAŞAYANLARDA YORUM YAPARAK BİZDEN YARDIM İSTEYEBİLİRLER.

Toplam 17 Yorum.

 1. hakan dedi ki:

  hocam link kırık bi daha yuklsen çok makbule geçerdi

 2. seho dedi ki:

  ewy saol

 3. İsim / Takma İsim dedi ki:

  2.1 den bu dediğini yaptım turkcell ekranı çıkıor galaxy s açılma ekranı ikisi dönüp dönüp duruyor telefon açılmıyor ne yapacaz şimdi?

 4. Eyüp dedi ki:

  Anlatımın için teşekkür ederiz. Herşey çok güzel dediğin herşeyi yaptım fakat tel kapanıp açılıyor devamlı. yardımcı olursan sevinirim

 5. davut dedi ki:

  512 pit dosyasını indiremedim

 6. davut dedi ki:

  pit dosyasını indiremedim lütfen yardımcı olun

 7. OLCAY dedi ki:

  dediğiniz işlemleri yaptık ama telefon galaxy s yazısına kadar geliyo ve burdan baştn başlıyor bütün işlemleri harfi harifine yaptık wipe data işlemlerini de yaptık yardımcı olurmusunuz

 8. İsim / Takma İsim dedi ki:

  orjınal diye yazmışsınız korsan görünüyor kıes ,te

  • Ferudun Sercan Kınacı dedi ki:

   Odinle yüklediğiniz için kies görmeyebilir ama rom orjinal turkcell romu

 9. kenan efe dedi ki:

  türkcell uygulamaları varmı t10 olurmu

 10. Ao dedi ki:

  Dostum çok sağol, senin yazılarını takip ediyorum. Çok faydalı gerçekten hepsi

 11. mesut bora dedi ki:

  Dostum emeğine sağlık çok faydalı çok düzgün bir yazı olmuş, senin sayende çok kısa sürede ve takılmadan ilk defa bir rom yükledim..

 12. FireWalkeR dedi ki:

  anlatım için öncelikle teşekkürler bende orjinal root yapımamış amerikandan gelme galaxy s var ve türkçe menü yok. Bu işlemi yapmak için öncelikle cihazı root yapmamıza gerek varmı yoksa direk anlattığınız şekilde türkcell rom yükleyebilirmiyim? ve türkçe menü olurmu?teşekkürler

 13. Abdurrahman BAYRAKTAR dedi ki:

  Kardeş samsung galaxy s i9000 için bütün bunları yaptım amatelefonum açılmıyor. açılıp kapanıp duruyor yardımcı olurmusun lütfen.

 14. micro dedi ki:

  tesekkurler…
  sayenızde orjınal rom’u yukleyebıldım…
  emegınıze saglık…

Yorum Yapabilirsiniz