Samsungun yeni 600MP li kamera sensörü

Tarih : 22 Nisan 2020
Ekleyen : Arda Kınacı

Samsung kamera sensörü geliştirme ve üretim alanında önemli oyunculardan biridir. Bir tüketici akıllı telefonlar için 64MP ve 108MP sensörlerini tanıtan ilk üreticiydi ve şirket bunun sadece başlangıç olduğuna inanıyor.

Şirketin web sitesinde bir editoryal olarak, Yongin Park, Samsung sensör iş Ekibinin Başkanı, gelecekte amaç insan gözünün görebileceğinden daha fazla ayrıntı teslim edecek bir 600MP sensör olduğunu ortaya koydu. Yongin Park, Evp, sensör iş ekibi Başkanı, sistem LSI iş Park’a göre, gözlerimizin yaklaşık 500MP’LİK bir çözünürlüğe uyduğu söyleniyor.

Ekibinin amacı, akıllı telefonlar dünyasının dışındaki birçok uygulamada kullanılacak olan, bunu aşabilecek senyorlar geliştirmektir. ISOCELL Bright Hm20 sensörüne sahip Samsung Galaxy S1 Ultra ve Isocell Bright HMX ile Xiaomi Mi Note 10, 108 MP görüntülerini çıkarabilir, ancak gerçekten çoğunlukla binned 12MP ve 27MP modlarında çekim yapmak içindir.

Tabii ki, bir 600mp kamera sensörünü kendi başına tanıtmak elde edilebilir, ancak saçma derecede büyük olacak ve bir akıllı telefona sığmayacak ve meydan okuma başlıyor. Bunu yapmanın bir yolu piksel boyutunu küçültmektir-HM1 ve HMX sensörleri, yakın zamana kadar mevcut en küçük olan 0.8 µm piksel boyutuna sahiptir.

Daha sonra Samsung, 0.7 µm piksellere dayanan bir sensör tanıttı ve küçülmeyi daha da ileriye götürebileceğini umuyor. Bay Park herhangi bir son teslim tarihi taahhüt etmedi, ancak son gelişmeleri görmek bir 600MP modülü düşündüğümüzden daha erken gelebilir.

Yorum Yapabilirsiniz