Apple iPhone 12’in yeni küçük çentiklisi

Tarih : 22 Nisan 2020
Ekleyen : cepyazilim

Yeni bir Apple haberi, Apple ile ilgili söylentileri, Apple sızıntıları ve söylentileri için nadir görülen bir doğrulukla sürekli olarak bildiriyor. Frontpagetech’ten @ jon_prosser, yeni iPhone SE için lansman ve çıkış tarihlerini doğru bir şekilde tahmin etti . Prosser ayrıca Apple’ın iPhone SE için Mart etkinliğinin iptalini de bildirdi. Prosser’den gelen en son sızıntı, yaklaşan iPhone 12’in bir şemasıdır. Daha önce Apple’ın çentiğin boyutunu azaltacağına dair söylentiler vardı. Bu şematik görüntüye göre, yeni iPhone’un Face ID’yi ikinci nesil kasasında nasıl tutacağı hakkında bir fikir ediniyoruz.

Çentik, Face ID’NİN çalışması için gereken her şeyi tutmayı başarır, ancak ekranda biraz daha fazla alan sağlaması gereken daha küçük bir ayak izi. Apple’ın bunu yönetebilmesinin yolu, kulaklığı çerçeveye kaydırarak her şeyin içeri doğru sıkışmasını sağlıyor. Sadece birkaç gün önce, iPhone 12’nin genel tasarımının bazı sızıntılarını gördük, ancak rapor çentiğin henüz daraltılmadığını ve Prosser’in şemasının önceki rapordaki ile eşleşmediğini belirtti. Aksi takdirde, iPhone 12’in iPhone 5’in şasisine benzer düzleştirilmiş bir çerçeve benimsemesi bekleniyor.

Daha önce sızan iPhone 12 CAD Raporlar, iPhone 12’in Eylül ayında beklenen sürümünden (covid-10 nedeniyle) lansman gecikmelerini görerek, geçen ay bir rapora göre zamanında başlatılmasını sağladı.

Yorum Yapabilirsiniz