Apple mi Android Mi?

Tarih : 23 Eylül 2011
Ekleyen : Arda Kınacı

Apple vs Android

Kuşkusuz en çok merak edilen sorulardan biridir, geleceğin teknolojisi ne? Bugün piyasada bulunan Symbian, Android, Iphone, Windows Mobile ve Bada gibi işletim sistemleri bir yana asıl soru gelecekte bu kızgın rekabet piyasasından kim en büyük pasta dilimine sahip olacak? Telefonla konuşayım mesaj atayım bana yeter diyenler artık bu tabuları kırmış. Farklı işletim sistemler, farklı özellikli cihazları araştırır olmuşlardır. Apple kullandığı işletim sistemi (Ios) yanı sıra dizayn ve cihazın özellikleri satış rakamlarını artırmıştır.

Aslında Iphone bu rekabet piyasında tek başına onca telefon şirketine meydan okumaktadır. Android, Linux Kernel tabanlı ücretsiz açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olması rekabet ortamını körüklemiş, bir çok telefon şirket tarafından bir numaralı işletim sistemi olarak kullanılmaya başlamıştır. Özellikle Samsung, Android’i adeta bir çocuk gibi kucaklamış telefon serilerinde kullamaya başlamıştır.

Apple diğer cihazlara göre rekor bir fiyata sahip olmasına rağmen satış rakamları oldukça yüksektir. Bundaki payı kuşkusuz kalite ve markadır. Apple 1 yıl Uluslararası garanti vererek cihazına ne kadar çok güvendiğini ve müşteri saygınlığı değerlerini ön plana çıkarmıştır.

Android tabletlere ve telefonlara girmiş, 300.000’den fazla uygulama ile kısa sürede büyümüştür. Bunda Google’nin desteği şüphesiz var, arkanızda Google gibi bir dev varsa büyümemeniz için bir neden yoktur.

Tercihen Android, peki neden? Aynı iletim sistemini Samsung veya Lg de yada Asus bir tablette kullabilmek mümkün. Aynı meyveyi farklı tabaklarda yemek bence daha güzel..

Görüntüleri

  • Apple mi Android Mi?
Etiketler :

Yorum Yapabilirsiniz