444 Numaraları Aramak Artık Ucuz

Tarih : 12 Mart 2012
Ekleyen : Arda Kınacı

Müşteri hizmetleri numaralı olarak bilinilen 444 numaralara uygulanan fahiş tarifiler bir çoğumuzun canını sıkmış 444 numaraları ararken bir kere daha düşünmeye sevk etmiştir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bu durumun önüne geçmek için 444 lü numaraları sabit ve mobil telefonlardan aranma ücretlerinde yeni bir düzenlemeye gitti. BTK yapılan açıklamaya göre, yüksek ücretlerden dolayı oluşan şikayetler göz önüne alınarak yapılan düzenlemelerde 444 lü numaralar artık her yöne dahil kapmasıma girdiğini duyurdu. Bu yapılan yeni düzenleme ile kullancılar sabit telefonları arar gibi 444 lü numaraları arayabilecekler gönül rahatlıgıyla

 

 

Bu yeni düzenleme sayesinde 1 Nisan’dan itibaren kullanıcılar, paketlerindeki Türk Telekom yönüne olan ücretsiz dakikalarını 444’lü numaraları aramak için kullanabilecek.

GSM Operatörleri ise düzenleme yapmaları için süre verilirken müsade edilen üst sınır üzerinden gerekli tarifeleri düzenleyip BTK ya sunup kullancılarını bilgilendirilecekleri öğrenildi.

 

Etiketler :

Yorum Yapabilirsiniz