Üreticiye Ait Uygulamalar

Benzer Uygulamalar

Sürüm 4.5.2
Kullanım İzni Ücretsiz
Dil ingilizce
Platform Android 1.6 ve üzeri
Üretici Firma
Eklenme Tarihi 10 Nisan 2012
Toplam İndirme 20.751
Disk Boyutu 3,6M

Android ROM Toolbox  ile Cihazınızı Yeniden Düzenleyin

ROM Toolbox kullanabilmeniz için Android cihazınızın Root lu olması gerekli.

ROM Toolbox ingilizce olmasına rağmen bir çoğumuzun kolaylıkla kullanacağı derecede basit kullanışlı bir arayüze sahip gerekli herşey düzenli bir şekilde menülere konulmuş. Google Play de 5 üzerinden 4.7 oy oranına sahip en iyi Dosya Yöneticilerinden birisi diyebiliriz Toolbox için diğer dosya yöneticilerinden çok fazla artısı bulunmakta ROM Toolbox yanlızca dosya yöneticisi demek haksızlık olacaktır.

ROM Toolbox açtığınızda sizi 3 bölüm karşılaşamakta bunlar TOOLS, PERFORMANCE, INTERFACE olarak listelenmekte

TOOLS Menüsünde bulunan seçenekler;

ROM MANAGER

 • MANAGER; Android cihazınızın full sistem yedeğinizi sağlar. Ayrıca cihazınızın SD kartında zip halinde attığınız Romları kolaylıkla seçip bu seçenekle yükleyebilirsiniz bu işlemleri yaparken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.
 • ROM LİST; Cihazınıza uygun olan tüm Rom sürümleri listelere ve aranızdan seçip yapıp cihazınıza yüklemenize olanak sağlar. Bu işlem riskli olabilir dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.
 • RESTORE; Daha önceden aldığınız yedekleri yüklemenizi sağlar.

APP MANAGER

Cihazınıza yüklü olan tüm uygulamaları gösterir sistem uygulamaları ve marketten indirdiğiniz uygulamalar diye birbirinden ayırır bu bölümden istediğiniz uygulamayı SD karta taşıyabilir isterseniz SD kartta kurduğunuz uyuglamayı cihazın belleğine yeniden gönderebilirsiniz.

ROOT BROWSER

Dosya yöneticisi görevi  yapmakta tüm sistem dosyaları sd kart içindeki dosyalara buradan ulaşabilir silme düzenleme kopyalama taşıma zipleme zipten açma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

SCRİPT TERMİNAL EMULATOR

Cihazınızın genel olarak özellikleri bu bölümden görebilir ne kadar işlem yaptığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

AD BLOCKER

Bu özellik sayesinde cihazınızı istemediğiniz sitelere girilmesini engelleyebilirsiniz bu seçeneği çocuklarınız zararlı içeriklerden korumak için aktif etmenizi öneniriz(adult, kumar, şiddet vb siteler..)

AUTO START MANAGER

Cihazınızın başlangıcında aktif olan uygulamaların listesini göstermekte ve bunların arasından seçtiklerinizi çalışmasını engelleyebilirsiniz bu sayede cihazınızın daha hızlı açılmasına yardımcı olabilirsiniz ama dikkatli olun gerekli sistem dosyalarını kaldırırsanız cihazınız sağlıklı çalışmayabilir.

CONFİGURE Apps2SD

Apps2SD iyileştirmenize olanak sağlayan seçenek

REEBOTER

ROM Toolbox ile yapmış ayarların faliyete geçmesi için cihazınızı kapatıp yeniden açmanız gerekli bu bile düşünülmüş REEBOTER tıklayın ve cihazınınız kapanıp açılsın.

PERFORMANCE Menüsünde bulunan seçenekler;

CPU SLİDERS

Cihaz üreticilerinin belirlemiş oldukları işlemci kullanımlarının değerlerinizi değiştirmenize olanak sağlamakta bu seçenek bu işlemi yaparken bir kere daha düşünmeniz gerekli üreticiler cihazınızın sağlıklı çalışması için alt ve üst değerlerler belirlemişlerdir siz bu değerleri oynayarak daha yüksek performans elde edebilirsiniz ama herhangi bir sorun olduğu taktirde donanımsal olarak geri dönüşü olmayabilir. OVERCLOCK işlemi diye bahsedilen işlemi ROM Toolbox bu menüsünden yapabilirsiniz.

build.prop TWEAKS

build.prop dosyasının düzenlemenize imkan sağlayan bölüm build.prop telefonuzun ayarlı menüsünün dosyası oluyor eğer bu konu hakkında bilginiz yoksa lütfen düzenleme yapmayın başınızı ağrıtacak sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

AUTO MEMORY MANAGER

Cihazınızdaki uygulamaların ne kadar Ram yediği hakkında bilgi sahibi olabilir ram gereksinimlerini kendi verdiğiniz değerlerle değiştirebilirsiniz.

SD BOOST

Cihazınıza takılın olan SD kartınıza yükleme sırasındaki yazma hızı değerini değiştirebilirsiniz ama varsayılan değeri kalması verilerin sağlıklı aktarımı için önemli.

INTERFACE Menüsünde bulunan seçenekler;

FONT İNSTALLER

İsmindende anlaşılacağı üzere cihazınızın yazı tipini kolaylıkla değiştirebilirsiniz ayrınca birbiriden güzel 150 tane yazı tipini cihazınıza indirip kurabilirsiniz.

BOOT ANİMATİONS

Bir çoğumuzun merak ettiği açılıştaki GSM şirketlerinin logoları nasıl kaldırabiliriz soruna cevap niteliğindeki bölüm, 150 den fazla açılış animasyonu arasından istediğinizi seçip şuanki açılış animasyonu ile yerini değiştirebilirsiniz ülkemizdeki orjinal Rom ların bir çoğunda Turkcell imzası bulunmakta sinir bozucu bu reklamları kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

ICON CHANGER

ROM Toolbox cihazınızı özelleştirmenize ve kendi temanızı yaratmanıza imkan tanımakta bu seçenekle2G-3G-4G-Edge-ADB-Battery-Download-GPS-Sinyal-USB-Titreşim-Voice Mail ve Wifi iconlarını siz seçebiliyorsunuz.

NOT: PERFORMANCE bölümünde yapacağınız işlemlerde oldukça dikkatli olmanız gerekli aksi halde geri dönüşü zor olan hasarlar bırakabilirsiniz cihazınızda

ROM Toolbox Ekran Görüntüsü
ROM Toolbox -2ROM Toolbox -3ROM Toolbox -4ROM Toolbox -5ROM Toolbox -6

ROM Toolbox Ayrıntılı inceleme videosu
Bu uygulama veya oyun Android işletim sistemi kullanan Telefon ve Tabletler için üretilmiş Windows bilgisayarda çalıştıramazsınız.

Cepyazilim.Com olarak iki farklı indirme yöntemi sunuyoruz kullanıcılarımıza bunlar;

 1. Apk olarak cepyazilim.com sunucularından indirebilirsiniz apk dosyayı çalıştırabilmek için Android cihazınıza atmanız gerekli bunun için ise bir çok yöntem vardır bunlardan bahsedicek olursak ;
  - Apk dosyasını SD kartınıza kopyalayıp cihazınıza kurabilirsiniz yada USB kablo yardımı ile Android cihazınızı bilgisayar bağlayabilir apk dosyasını gönderebilirsiniz. Android cihazınızda kurulmayı apk dosylarını kurmak için APK MANAGER uygulaması kullanabilirsiniz.
  - Sitemizde kullancılarımızın işini kolaylaştırmak için Barko Okuyucu sistemi geliştirdik sitemizde bulunan Android uygulamalarının hepsinin QR barkodları bulunmaktadı bunları cihazınıza okutarak anında telefonuza ve tabletinize kurulum yapabilirsiniz.
  Sitemizde bulunan QR Barkodları okutarak indirme yapmak için ilk önce Android Barkod Okuyucu uygulamasını indirmeniz gerekli. Barkod okuyucu cihazınıza yükledikten sonra çalıştırınız ve her uygulamada bulunan aşağıda bir örneği bulunan QR kod örneklerine getirerek cihazınızın bu kodları okumasını sağlayıp indirme işlemini başlatın.
 2. Sitemizde bulunan uygulamaları kullanmanın en sağlıklı yöntemi ise Google PlayStore aracılığı ile indirmek olacaktır bu indirme işlemini yapabilmek için google hesabınız olması gerekli ve cihazınıza tanımlı olmalı kayıt olmak için bu sayfadan bilgileri doldurmanız yeterli kayıt işlemini yaptıktan sonra cihazınızın hesap ekle kısmından hesabınızı eklemeniz gerekli.

Not: Direk sunucumuzdan indirdiğiniz Apk dosyalarını kurulum aşamadında "Paket Ayrıştırma Hatası" hatası alıyorsanız bu uygulamanın yapımcısı tarafından Playstore dışında indirilmeye izin verilmiyordur böyle durumlarda Google PlayStore linkini kullanarak indirmenizi tavsiye ediyoruz.