Üreticiye Ait Uygulamalar

Benzer Uygulamalar

Sürüm 0.64
Kullanım İzni Ücretsiz
Dil ingilizce
Platform Android 1.5 ve üzeri
Üretici Firma
Eklenme Tarihi 19 Nisan 2013
Toplam İndirme 1.830
Disk Boyutu 1,8M

Havaiye: Android Hava Tahmini ve Moda

Havaiye programı tamamen ücretsiz ve Türkçedir ve bendeniz Mehmet Yıldız tarafından yazılmıştır. Bu program sayesinde hava durumuna göre modaya uygun elbise önerileri bulabilirsiniz. Google play mağazasında sayısız hava durumu programı olmasına rağmen gördüğüm 2 önemli eksiklikten yola çıkarak Havaiye programını yazdım. Programda Türkçe yazıldığı için kullanımı kolay ve anlaşılırdır.
– 1. Eksiklik; Diğer programlar sıcaklık ve hava olaylarını ülkesel bazda vermediklerinden, Şanlıurfa, Mardin, Erzurum gibi doğu illerinde meteoroloji istasyonları düzgün çalışmadığından mı bilmem, hava tahminleri doğru sonuç vermemektedir. Bu problemi görünce, şunu düşündüm; eğer hava tahminlerini Türkiye haritası üzerinden verirsem, programı kullanan kullanıcı çok rahat bir şekilde ülkeye giren çıkan, sıcak soğuk hava dalgalarını görür ve ona göre bulunduğu ilin havasını tahmin edebilir. Ayrıca peş peşe 5 günün haritasını animasyonlu şekilde verdim, böylece göze hoş görünen bir kısım oluştu.
– 2. Eksiklik; Amaçsızlık! Diğer programlarda gördüğüm amaçsızlık. Amaçsızlık derken, kullanıcı aslında hava durumu programına bakarken hava sıcaklığının bugün 17,5 ᴼC mi yoksa 17,8 ᴼC mi olduğu değildir. Kullanıcının asıl isteği; hava sıcaklığının nasıl olduğunu öğrenmek ve buna göre nasıl giyineceğini bilmek istemesidir. Bu fikirden de yola çıkarak “bugün ne giysem” kısmını oluşturdum. Bu kısımda hava durumuna bağlı ayrı ayrı tüm hava durumları için özel ceket mi, bluz mu, kısa kollu mu, uzun kollu mu vb. nasıl giyinilmesi gerektiğine dair şık modaya uygun bir şekilde öneri verilmektedir.
Peki, ala, uluslar arası programların arasında benim bir tek başıma yazdığım bu program ne kadar başarılı olabilir ki, diyebilirdim. Fakat usanmadan, sıkılmadan program yazmayı öğrendim. Fikirlerimi bir sonuca oluşturdum ve havaiye programını yazdım. Artık sizde bu programı kullanarak hem hava tahminleri öğrenebilir hem de modaya uygun şık önerler alabilirsiniz.
Sıcak günlerde kullanmanız dileği ile..
Esen Kalınız.

Kaynak siteler:
mgm.gov.tr/
ntvhava.com/
cnnturk.com/havadurum/
dailydressme.com/
forever21.com/
hava.yandex.com.tr/
accuweather.com/

Anahtar kelimeler: Hava durumu, hava tahmini, hava raporu hava ve moda, trend, tarz, haritalı, renkli, sıcaklık, giyinme, elbise, alış veriş, weather, forecast, anlık, şık, moda, istanbul, şanlıurfa, marka, genel uyarılar, Hava & moda. App inventor, free, ücretsiz, bedava, popüler.

Görüntüleri

 • Havaiye: hava tahmini ve moda
 • Havaiye: hava tahmini ve moda
 • Havaiye: hava tahmini ve moda
 • Havaiye: hava tahmini ve moda
 • Havaiye: hava tahmini ve moda
 • Havaiye: hava tahmini ve moda
 • Havaiye: hava tahmini ve modaBu uygulama veya oyun Android işletim sistemi kullanan Telefon ve Tabletler için üretilmiş Windows bilgisayarda çalıştıramazsınız.

Cepyazilim.Com olarak iki farklı indirme yöntemi sunuyoruz kullanıcılarımıza bunlar;

 1. Apk olarak cepyazilim.com sunucularından indirebilirsiniz apk dosyayı çalıştırabilmek için Android cihazınıza atmanız gerekli bunun için ise bir çok yöntem vardır bunlardan bahsedicek olursak ;
  - Apk dosyasını SD kartınıza kopyalayıp cihazınıza kurabilirsiniz yada USB kablo yardımı ile Android cihazınızı bilgisayar bağlayabilir apk dosyasını gönderebilirsiniz. Android cihazınızda kurulmayı apk dosylarını kurmak için APK MANAGER uygulaması kullanabilirsiniz.
  - Sitemizde kullancılarımızın işini kolaylaştırmak için Barko Okuyucu sistemi geliştirdik sitemizde bulunan Android uygulamalarının hepsinin QR barkodları bulunmaktadı bunları cihazınıza okutarak anında telefonuza ve tabletinize kurulum yapabilirsiniz.
  Sitemizde bulunan QR Barkodları okutarak indirme yapmak için ilk önce Android Barkod Okuyucu uygulamasını indirmeniz gerekli. Barkod okuyucu cihazınıza yükledikten sonra çalıştırınız ve her uygulamada bulunan aşağıda bir örneği bulunan QR kod örneklerine getirerek cihazınızın bu kodları okumasını sağlayıp indirme işlemini başlatın.
 2. Sitemizde bulunan uygulamaları kullanmanın en sağlıklı yöntemi ise Google PlayStore aracılığı ile indirmek olacaktır bu indirme işlemini yapabilmek için google hesabınız olması gerekli ve cihazınıza tanımlı olmalı kayıt olmak için bu sayfadan bilgileri doldurmanız yeterli kayıt işlemini yaptıktan sonra cihazınızın hesap ekle kısmından hesabınızı eklemeniz gerekli.

Not: Direk sunucumuzdan indirdiğiniz Apk dosyalarını kurulum aşamadında "Paket Ayrıştırma Hatası" hatası alıyorsanız bu uygulamanın yapımcısı tarafından Playstore dışında indirilmeye izin verilmiyordur böyle durumlarda Google PlayStore linkini kullanarak indirmenizi tavsiye ediyoruz.